niedziela, 26 sierpnia 2012

Zabezpieczanie balkonów cz.1

Problem z zanieczyszczonym ptasimi odchodami balkonem pojawia się bardzo często. Jak temu skutecznie zaradzić ? Czy konieczne jest zakładanie siatki ? Jak ją zamontować ? Może lepiej zlecić to profesjonalnej firmie ? Z jakimi kosztami trzeba się liczyć

Balkony są idealnym miejscem siedliskowym miejskich ptaków, przede wszystkim gołębi. Bardzo często zakładają one na nich gniazda, tworząc problem dla właścicieli mieszkań. 
Sposobów na poradzenie sobie z problemem jest co najmniej kilka. Do tej pory często spotykane są "domowe" metody odstraszania ptaków, takie jak: wiatraczki, wiszące płyty CD, wstążki itp. Na pewno są to sposoby najtańsze, ale nie ukrywajmy, także najmniej efektywne. 
Co zrobić jeśli gołębie na balkonie pojawiają się często, codziennie lub wręcz mają na nim już swoje gniazdo ? Jednym z wyjść jest założenie siatki przeciwko ptakom (gołębiom), która uniemożliwia dostanie się ptaków na chroniony teren. W naszym mniemaniu siatki takie są najbardziej skuteczną metodą zabezpieczania balkonów. 


Wiele osób uważa jednak, iż siatka jest nieestetyczna oraz, że zaciemnia balkon. Jakkolwiek o gustach się nie dyskutuje, tak trzeba obiektywnie stwierdzić, iż żaden z powyższych argumentów nie jest trafiony. Pamiętajmy jednak, iż mówimy o produkcie dedykowanym do zabezpieczania balkonów zamontowanym w sposób profesjonalny, a nie kupionym w markecie budowlanym skrawku byle jakiej siatki, który zawieszamy "na słowo" honoru. Prawidłowo zamontowane siatki na gołębie są estetyczne, bardzo trwałe, nie powodują znacznego zaciemnienia chronionych obszarów, są także, a może przede wszystkim, w pełni bezpieczne dla samych ptaków. Mit o gołębiu, który nie widząc siatki wleciał w nią, zaplątał się i dogorywa w męczarniach jest wierutną bzdurą, powtarzaną przez osoby nie mające najmniejszego pojęcia o ptakach, ich fizyce lotu, a już na pewno nie o sposobach ich skutecznego odstraszania. 

Poniżej zamieszczamy przykładowe zdjęcia zabezpieczonych balkonów i loggi: